Úspěchy našich žáků v jarních soutěžích

V minulých týdnech proběhla okresní, krajská a ústřední kola soutěží základních uměleckých škol, které každoročně vypisuje Ministerstvo školství ČR pro různé obory.

    V letošním roce soutěžily děti z celé republiky ve hře na dechové a bicí nástroje, ve zpěvu a ve hře smyčcových orchestrů.

 

  1. místa v krajských kolech soutěží obsadili zpěváci Ondřej Bača, Ester Šebestová, Anna Beloritová (připravila p. uč. Veronika Páclová) a Natálie Skalková, Zora Honzíková (připravila p. uč. Markéta Šímová).

Dále klarinetisté Kristian Starý (p.uč. Daniel Svoboda) a Martin Havelka (p.uč. Jitka Svobodová) a bubeník Matěj Világi (p.uč. Václav Khýr).

První místo ve své kategorii v krajské soutěži získal také náš smyčcový orchestr pod vedením p. uč. Sáry Mrázové.

  1. místa obsadily zpěvačky Anna Skalická, Tereza Durčáková (p.uč. Bohdana Šlachta) a ve hře na dechové nástroje Sára Voleníková a Alžběta Chudá – zobcová flétna (p.uč. Ivana Kubicová), Daniela Poláková – příčná flétna (p.uč. Alexandra Kavková), Mariana Pavlíčková – klarinet (p.uč. Jitka Svobodová), a Ondřej Kleinwächter – trubka (p.uč. Marek Slíva).

 

 

Krajské přehlídky tanečního oboru se zúčastnila skupina děvčat z 3. a 4. ročníku:

Izabel Běčáková, Zuzana Halamová, Sofie Chroboková, Veronika Muroňová, Sofie Pavlásková, Terezie Pavlíková, Klaudie Skokanová, Kateřina Vaverková.

Paní učitelka Karolína Sztefková se se svými děvčaty umístila ve stříbrném pásmu.

 

Na 3. místě se umístil pozounista Lukáš Ryšánek (p.uč. Lubomír Sniehotta)

a bubeník Štěpán Ševčík – (p.uč. Václav Khýr).

 

Další naši žáci se zúčastnili národních i mezinárodních soutěží:

V Kysuckém Novém Mestě na Slovensku se konal Akordeonový festival pod názvem V rytme rôznych hudobných žánrov. Vojtěch Macháček, Andrea Austová, Anna Palicová 

a akordeonové trio Anna Palicová, Andrea Austová a Adriana Šochová se umístili ve zlatém pásmu (připravil p. uč. Vít Pavlíček).

Na Mezinárodní kytarové soutěži Fernanda Sora ve Frýdku-Místku byli velmi úspěšní naší žáci:

  1. cenu v I. Kategorii získal Tobiáš Korč (p.uč. Dalibor Šlachta), z jehož třídy byli úspěšní i další kytaristé – Daniel Mackowski 2. cena a Agáta Durošková a Karolína Sacká – obě čestná uznání. Gabriel Frantes (p.uč. Tomáš Vávra) a Markéta Máchová (p.uč. Silvie Hrčková) obsadili 3. místo.

Na Mezinárodní kytarové soutěži Pragguitara Clássica získali Vincent Duroška, Agáta Durošková a Karolína Sacká čestná uznání (p.uč. Dalibor Šlachta).

 

Na soutěžní přehlídce Pianoforte per tutti pro mladé klavíristy v Příboře uspěly tři naše klavíristky.

Ve zlatém pásmu se umístila Kateřina Zrzavá (p.uč. Jana Marušníková) a ve stříbrném pásmu se umístila Izabel Běčáková (p.uč. Barbora Malinková) a Kateřina Uherková (p.uč. Vlasta Matějková).

V celostátní soutěži ZUŠ pro klavírní dua Dvořákův Lipník získala Kateřina Uherková a Kristýna Baierová 1. cenu (p. uč. Vlasta Matějková).

 

    Úspěšným žákům a jejich pedagogům patří blahopřání a poděkování za reprezentaci školy i města Frýdek-Místek.