Ivo Kahánek zvítězil v anketě britského časopisu BBC Music Magazine

Mimořádný úspěch Ivo Kahánka - předního českého klavíristy a bývalého studenta naší školy...
Nahrávkou roku v kategorii Concerto se v anketě britského časopisu BBC Music Magazine stalo album klavíristy Ivo Kahánka a Bamberských symfoniků pod vedením českého dirigenta Jakuba Hrůši. Pro klavírní koncerty Dvořáka a Martinů v jejich podání mohli hlasovat čtenáři z celého světa prostřednictvím hlasování na webu magazínu.
„Mám obrovskou radost z toho, že česká hudba byla přijata s takovým nadšením,“ okomentoval Ivo Kahánek úspěch v cenách nejprodávanějšího světového časopisu se zaměřením na klasickou hudbu.
„Získat cenu je docela složité – nejprve musíte obdržet skvělou recenzi, v našem případě bylo CD označeno za Nahrávku měsíce, pak vás musí odborná komise BBC vybrat z několika set CD do finální nominace mezi poslední tři nahrávky. Teprve mezi nimi hlasují posluchači on-line formulářem,“ popsal cestu k vítězství.
Ocenění si on ani jeho kolegové kvůli pandemii covidu-19 osobně převzít nemohli, ceremoniál se odehrál jen přes internet.

„Nesmírná pečlivost, s jakou Kahánek věnuje pozornost dynamickým znaménkům, dává vznik jasně strukturovanému provedení, které se vyznačuje výjimečným citem,“ uvedl k nahrávce Dvořákova Klavírního koncertu g moll recenzent v BBC Music Magazine John Allison.
Ke Klavírnímu koncertu č. 4 Inkantace Bohuslava Martinů napsal, že „díky tomu, jak Kahánek zvládl úchvatnou zvukovost tohoto díla, se vše poskládá v jeden souvislý celek".

Malé vyznání a poděkování Ivo Kahánka za podporu najdeme zde:
https://youtu.be/gUmlL6jmlsg